Informační model budovy (BIM)

Jste projekční kancelář, která potřebuje výrobky z oblasti TZB (kulové kohouty, vyvažovací ventily a jiné) naprojektovat do 3D modelu budovy (BIM)? Nyní Vám s tím rádi pomůžeme, naše výrobky jsou nyní ve 3D modelu ke stažení na stránce https://www.magicad.cloud. Po zaregistrování, máte k dispozici stovky výrobců z oblasti TZB na jednom místě a výrobce GIACOMINI S.p.a je toho součástí. Soubory jsou ke stažení ve formátu RFA (Revit) a DXF. Tato služba je zcela zdarma.

Představení BIM

"Cílem tohoto článku je představit odborné veřejnosti úvod do problematiky tzv. Informačního modelu budovy (BIM). Předně je potřeba si uvědomit, že problematika BIM se týká všech účastníků návrhového a stavebního procesu. Její komplexita si vyžaduje změny v zaběhnutém systému práce v dlouhodobém horizontu. I proto v květnu 2011 vznikla Odborná rada pro BIM (první organizace svého druhu v ČR), která se chce dlouhodobě a systematicky věnovat prosazování informačního modelu budovy do odborné praxe na úrovni všech účastníků stavebního procesu v rámci celého životního cyklu budovy."

"Počátky současné teorie Informačního modelu budovy (BIM) sahají až do sedmdesátých let minulého století. Dnes může být BIM vnímán, i díky reklamním kampaním softwarových firem, pouze jako software. Avšak BIM je potřeba vnímat nikoliv pouze jako software, nýbrž jako integrovaný proces. Na druhou stranu uplatnění myšlenky principu informačního modelu budovy ve stavební praxi by nikdy nezaznamenalo takový progres, nebýt inovací v oblasti informačních technologií, tedy software a hardware nevyjímaje.“

Zdroj: PTÁČEK, Roman a Pavel POUR. BIM projektování v ArchiCADu. Vyd. 1. Praha: Grada, 2012, 324 s. Průvodce (Grada). ISBN 978-80-247-4165-9.

 

MagiCloud for CAD database

 

Košík (0) Import objednávky Kontakty Change country
GIACOMINI CZECH, s.r.o.
Erbenova 15
466 02 Jablonec nad Nisou

All Rights Reserved
© 2014 GIACOMINI CZECH, s.r.o.

Telefon: (+420) 483 736 060 - 62
Fax: (+420) 483 736 070
E-mail: info@giacomini.cz
Web: www.giacomini.cz