Systémy měření spotřeby tepelné energieModul pro měření spotřeby tepelné energie

Řešení pro měření spotřeby tepla

GIACOMINI dodává moduly a satelity pro měření spotřeby tepelné energie pro soustavy s centrálním rozvodem i bez centrálního ohřevu teplé sanitární vody. Použitá měřidla umožňují dálkový sběr dat prostřednictvím datové sběrnice M-Bus nebo rádiově.

Moduly GE

Výstavba moderních bytových domů se dnes neobejde bez přesného měření spotřeby tepelné energie a měření spotřeby teplé a studené sanitární vody pro jednotlivé bytové jednotky.

MĚŘENÍ SPOTŘEBY TEPLA

Česká republika patří k zemím s velmi rozvinutým centralizovaným zásobováním obyvatel teplem. Proto má v této oblasti velký prostor moderní automatizace měření a sběru dat. Nová měřicí technika může zajistit spravedlivé platby odběratelů. Výhody z měření plynou i pro dodavatele - správné vyhodnocování průběžných výsledků může pomoci při údržbě provozovaných zařízení a plánování oprav.

MĚŘENÍ SPOTŘEBY VODY

Kromě přesného měření spotřeby tepla jednotlivých bytových jednotek se opět z důvodu přesné fakturace spotřeby osazují bytové měřiče spotřeby teplé a studené sanitární vody. Společnost GIACOMINI CZECH, s.r.o. nabízí sestavy GE550, ze kterých je možné na přání zákazníka složit potřebnou konfiguraci na měření spotřeby tepla a spotřeby teplé a studené sanitární vody.

Narozdíl od konkurence neupravujeme připravené jednotky, ale složíme sestavu z komponent z naší nabídky. Komponenty jsou instalovány uvnitř plechových, lakovaných skříní. Moduly mohou být použity i pro klimatizaci, díky měřičům tepelné energie, které mají dvojitou registraci.

SESTAVY PŘIPRAVÍME NA PŘÁNÍ ZÁKAZNÍKA

Jsme připraveni reagovat na jakýkoliv požadavek projektanta či investora. Nabízíme řešení až pro 12 bytů v jedné skříni. Jednotky osazujeme měřiči značky Siemens. V nabídce jsou tyto typy: ultrazvuk, elektronika, impuls či Siemeca AMR. Samozřejmostí je možnost dálkového odečtu naměřených hodnot spotřeby pomocí M-Bus.

Příklade GE - měření energie

 Sestava GE550

 PŘIPOJENÍ VODOMĚRŮSestava pro měření Giacomini

Sestava je určená pro připojení vodoměrů pro teplou a studenou sanitární vodu. Je složena ze dvou kulových kohoutů, zpětného ventilu a mezikusu. Zpětný ventil zajišťuje hodnověrnost měření a je integrován do kulového kohoutu se zelenou vrtulkou. Ostatní vrtulky jsou modré nebo červené podle určení pro teplou nebo studenou vodu.

PŘÍVOD TOPENÍ/CHLAZENÍ

Sestavy jsou určeny pro přívod v topných a chladicích rozvodech. Skládají se ze dvou kulových kohoutů s červenými vrtulkami s možností zaplombování. Jeden z nich je vybaven otvorem se závitem pro montáž čidla teploty vody.

 Sestava pro měření tepla Giacomini

ZPÁTEČKA TOPENÍ/CHLAZENÍ

Sestava pro měření tepla Giacomini

Sestavy jsou určeny pro zpátečku v topných a chladicích rozvodech. Skládají se ze dvou kulových kohoutů s červenými vrtulkami s možností zaplombování a mezikusem pro měřič tepelné energie.

PŘÍVOD I ZPÁTEČKA TOPENÍ/CHLAZENÍ

Sestavy jsou určeny pro přívod i zpátečku v topných a chladicích rozvodech. Skládají se z kulových kohoutů s červenými vrtulkami, filtru s nerezovým košíčkem a sestavou s plastovým mezikusem pro vsazení kalorimetru.

Maximální provozní teplota: 110 °C(s plastovým mezikusem 90 °C).
Maximální provozní tlak: 16 bar (s plastovým mezikusem 10 bar).

Sestava pro měření tepla Giacomini

Sestavy pro připojení pátého okruhu

VÍCEÚČELOVÉ SESTAVY GE550-3

Sestavy jsou určené pro měření spotřeby tepla/chladu a spotřeby sanitární vody. Obsahují uzavírací kulové kohouty a plastový mezikus pro montáž měřiče tepelné energie nebo vodoměru. Šablony je možné rozšířit o pátý okruh.

Maximální teplota výkonu: 110 °C (s plastovým mezikusem 90 °C).
Maximální tlak výkonu: 16 bar (s plastovým mezikusem 10 bar).

Sestava pro měření tepla Giacomini

 Předmontované sestavy pro měření vytápění/chlazení

Sestavy jsou určené pro měření spotřeby tepla.

Sestava pro měření tepla Giacomini

Příslušenství

Sestava pro měření tepla Giacomini

Příklad realizace

Sestava pro měření tepla Giacomini

Stáhněte si leták k modulům pro měření spotřeby tepla a sanitární vody

Košík (0) Import objednávky Kontakty Change country
GIACOMINI CZECH, s.r.o.
Erbenova 15
466 02 Jablonec nad Nisou

All Rights Reserved
© 2014 GIACOMINI CZECH, s.r.o.

Telefon: (+420) 483 736 060 - 62
Fax: (+420) 483 736 070
E-mail: info@giacomini.cz
Web: www.giacomini.cz