Teplovodní podlahové topení pro rodinné domy, byty i firmy
se zárukou 25 let

Kvalitní topný systém tvoří podstatu komfortního a plnohodnotného bydlení v nových i rekonstruovaných domech či bytech. Topení proto musí splňovat celou řadu kritérií jako je snadná regulace, efektivita provozu a příznivá pořizovací cena. Všechny tyto parametry splňuje podlahové teplovodní topení, případně stěnové či stropní vytápění a chlazení značky GIACOMINI.

Proč si vybrat podlahové teplovodní topení GIACOMINI?

 • Dlouhá životnost a záruka 25 let na kompletní systém
 • Minimální náklady na údržbu (odpadá čištění radiátorů)
 • Energeticky úsporné řešení (úspora až 18 % energie)
 • Vhodné pro všechny podlahové krytiny (dlažba, speciální dřevo a PVC krytiny)
 • Možnost chlazení i topení jedinou instalací
 • Menší víření prachu a bakterií díky nižší cirkulaci vzduchu

S podlahovým topením značky GIACOMINI ušetříte 12 až 18 % energie oproti konvenčnímu způsobu vytápění. Je to dáno vysokou účinností, nižší teplotou vody, kterou do systému pouštíte (platí vzorec -1 °C šetří 6 % dodané energie pro vytápění ročně) a lepším vnímáním tepla. Objektivní teplota místnosti může být u podlahového topení o 2 až 3 °C nižší, než u topných systémů s radiátory. 

Společnost GIACOMINI CZECH s.r.o. nabízí širokou variabilitu systémů montáže podlahového teplovodního vytápění (montáž na systémové desky, montáž na rovnou izolaci a montáž suchým systémem s nízkou montážní výškou nebo montáž speciální systémové desky při rekonstrukcích).

Teplovodní podlahové topení pro rodinné domy

Regulace podlahového teplovodního topení umožňuje přesně nastavit průběh profilů teplot ve všech vytápěných prostorách domu pro každý den. Společnost GIACOMINI CZECH s.r.o. vyvinula komplexní systém regulace pro ekonomické a přesné řízení teploty v budově. Vhodné je také napojit podlahové topení na ekvitermní systém regulace.

Podívejte se na případovou studii pro podlahové teplovodní topení do domu o 100 m2

Podlahové topení také odstraní negativní efekt klasických topných systémů jako je víření vzduchu s prachem a bakteriemi, průvanu nebo hromadění tepla u stropu. Díky absenci radiátorů je možné svobodně rozmístit nábytek po místnostech.

Úspora s podlahovým topením GIACOMINI

Díky podlahovému topení je možné výrazně snížit teplotu topné vody v systému. Proto je jako zdroj tepla vhodné použití ekonomické nízkoteplotní zdroje tepelné energie. Ideální je kondenzační plynový kotel, tepelné čerpadlo či solární kolektory napojené na akumulační nádrž jako centrální zásobníky tepla.

Teplovodní podlahové topení pro byty 

Teplovodní podlahové topení je vhodné i jako topná soustava do bytů. Díky rozdělovačům GIACOMINI je možné systém napojit na všechny zdroje tepla. Pro podlahové vytápění bytu tak lze použít zdroje tepla z centrálního zásobování teplem, tepelných čerpadel, lokálních kotelen i dalších alternativních zdrojů tepla.

Prohlédněte si případovou studii řešení podlahového topení do bytu o 40 m2

Navíc je možné dodat podlahové topení se stavební výškou pouhé 2,5 cm (suchý systém montáže teplovodního podlahového topení).

Společnost GIACOMINI

 • Založena v Itálii v roce 1951
 • Přední světový výrobce mosazných topenářských armatur
 • Největší zpracovatel mosazi v Evropě
 • Výroba všech komponent probíhá výhradně v Itálii
 • Dlouholeté zkušenosti s vývojem a výrobou sálavých systémů
 • Veškeré komponenty podlahového topení od jednoho výrobce

Teplovodní podlahové topení pro firmy

Náklady na vytápění tvoří kvůli nárůstu cen energií stále větší část výdajů firem. Díky teplovodnímu podlahovému topení lze na vytápění i chlazení ušetřit. Je to dáno vyšší účinností systému a minimálními náklady na údržbu a servis.

Podlahové topení GIACOMINI lze použít do jakékoliv prostory. Nezáleží na účelu, rozloze ani druhu podlahové krytiny. Ať se jedná o zátěžovou betonovou podlahu, dlažbu, dřevo, korek nebo PVC.

Další pozitivní aspekt podlahového topení je zdravější pracovní prostor. Díky rovnoměrnému ohřívání stavebních konstrukcí a povrchů se snižuje riziko vzniku kondenzace. Nedochází tak k většímu rozšíření bakterií a plísní.

Chcete ušetřit s podlahovým topením GIACOMINI se zárukou 25 let?

Kontaktujte nás a my vám doporučíme kvalitní projektovou kancelář, kompletní dodávku materiálu a námi certifikovanou montážní firmu.

KONTAKTUJTE NÁS

Košík (0) Import objednávky Kontakty Change country
GIACOMINI CZECH, s.r.o.
Erbenova 15
466 02 Jablonec nad Nisou

All Rights Reserved
© 2014 GIACOMINI CZECH, s.r.o.

Telefon: (+420) 483 736 060 - 62
Fax: (+420) 483 736 070
E-mail: info@giacomini.cz
Web: www.giacomini.cz