R586 - UNIVERZÁLNÍ KOTLOVÉ SESTAVY

Použití

Při realizaci vytápěcích systémů, představuje napojení kotle významné místo. Musí obsahovat takové komponenty, které umožňují snadné řízení, údržbu a případné opravy topného systému. Instalatér obvykle používá komponenty různých výrobců, což může působit problémy při jejich montáži. Výsledný estetický vzhled již také není zanedbatelný a je vizitkou práce instalatéra a jeho profesionální zručnosti.
Univerzální sestavy značky Giacomini řady R586 poskytují veškeré potřebné komponenty a příslušenství, čímž řeší vynikajícím a moderním způsobem každý problém spojený s kotelnou. Šetří instalatérovi jeho drahocenný čas a zbytečnou námahu. Není třeba provádět pracné svařování a řezání závitů i s následnými riziky této práce, není třeba nákladných zařízení a velkého místa na stavbě.
Všechny díly sestav jsou opatřeny speciálními samotěsnícími kroužky, které usnadňují vytvoření požadované sestavy jednoduchým, rychlým a čistým způsobem.
Rozdělovače a příslušenství se prodávají také jednotlivě, což umožňuje profesionálům projevit jejich osobní kreativitu a najít pro každého, i toho nejnáročnějšího zákazníka nejvhodnější řešení.
Současný trend při projektování vytápěcích systémů, je vytvoření pružného rozvodu, rozděleného na jednotlivé zóny, které umožňují snadnou regulaci s následujícími finančními úsporami a lepší tepelnou pohodou pro uživatele.
Sestavy R586 byly specielně vyvinuty tak, aby tyto požadavky splňovaly, při dodržení konstrukčních norem a právních předpisů, týkajících se energetických úspor.

Charakteristika

Univerzální kotlové sestavy jsou složeny z předmontovaných rozdělovačů, na které se napojuje vybrané příslušenství, vhodné pro různé typy rozvodu tepla. Každý rozdělovač sestavy má čtyři připojovací rozměry, dva 5/4“ a dva 1“. Umožňují připojení kotle, případně dalších rozdělovačů, směšovacích třícestných nebo čtyřcestných ventilů pro regulaci jednotlivých stoupaček, automatického dopouštěcího systému, napojení ohřevu teplé užitkové vody ap..
Sestavy jsou vybaveny diferenčními ventily pro ochranu oběhových čerpadel vylučujícími vznik přetlaku v oběhových čerpadlech při uzavření některé části obvodu a zpětnými klapkami, které zamezují přirozenému oběhu vody a rušení mezi čerpadly a napojenými stoupačkami. Těsnění všech komponentů sestavy zajišťují speciální těsnící kroužky, které umožňují spolehlivou a rychlou montáž, bez dalších těsnících materiálů, jako je konopí nebo těsnící pasta.
Izolace R586K, která byla speciálně pro kotlové sestavy vyvinuta, omezuje tepelné ztráty a dodává celku příjemný estetický vzhled.
Díky své flexibilitě, umožňují univerzální kotlové sestavy vytvořit požadovaný centrální rozvod.

Technická data

Maximální provozní teplota: 5 ÷ 110 °C
Maximální provozní tlak: 1 MPa
Pojišťovací ventil: 0,3 MPa
Výkon: 5 - 34 kW
Připojovací závity: 1“
Elektronické čerpadlo Wilo YONOS 25/6

 

Příklady montáže sestavy R586R

Schéma zapojení - podlahové vytápění a otopná tělesa

Schéma zapojení - ohřev teplé sanitární vody a integrace s topením

Košík (0) Import objednávky Kontakty Change country
GIACOMINI CZECH, s.r.o.
Erbenova 15
466 02 Jablonec nad Nisou

All Rights Reserved
© 2014 GIACOMINI CZECH, s.r.o.

Telefon: (+420) 483 736 060 - 62
Fax: (+420) 483 736 070
E-mail: info@giacomini.cz
Web: www.giacomini.cz